Meble recepcyjne - jakie wybrać?

Pierwsze wrażenie jest niezwykle ważne w każdej sytuacji. To, jakie wrażenie wywrzemy my sami, czy nasza firma może zaważyć na losach przyszłej współpracy z kontrahentem lub jej braku.

Wagi pierwszego wrażenia nie sposób przecenić. W ciągu kilkudziesięciu ostatnich lat wykonano na ten temat mnóstwo badań, które jednoznacznie wskazują, że przy pierwszym spotkaniu największą rolę odgrywa to, co widzimy. Doznania wzrokowe, to aż 75% odczuć, a najczęściej spotyka się je w stosunku do nowych osób, które poznajemy, ale także nowych miejsc. Pierwsze wrażenie jest bardzo ważnym aspektem prowadzenia biznesu, nie wolno lekceważyć drzemiącego w nim potencjału. To w najlepszym interesie naszej firmy leży, by możliwość tę wykorzystać jak najlepiej i obrócić na swoją korzyść.

Nie oceniamy książki po okładce… czy na pewno?

To stare powiedzenie nie zawsze znajduje zastosowanie w praktyce. Wybieramy centra handlowe, które mają przyjemne wnętrza i są położone w dobrej lokalizacji – gdzie niekoniecznie ceny towarów są najbardziej atrakcyjne. Tak samo w przypadku przedsiębiorstw. Wygląd biura ma niebagatelne znaczenie, co do kreowania pozytywnego wizerunku firmy, a na tym nam przecież zależy najbardziej. Każdy z przedsiębiorców powinien traktować swoje biuro jak wizytówkę działalności. Wygląd biura, jego wyposażenia, a szczególnie meble recepcyjne odpowiadają za pierwsze wrażenie, jakie odnosi klient czy kontrahent, odwiedzając naszą firmową przestrzeń.

Ekskluzywne meble recepcyjne

To, że nie da się drugi raz zrobić pierwszego wrażenia wiedzą wszyscy. Jednak nie każdy zdaje sobie sprawę, jak ważne są te chwile. Pierwsze odczucie niejednokrotnie determinuje późniejsze relacje, a niekorzystne wrażenie naprawdę trudno zatrzeć. Wie o tym każdy specjalista zajmujący się marketingiem, gdzie w naprawdę rozwiniętych firmach stosuje się szereg zabiegów, które mają zapewnić dobre pierwsze wrażenie. Jednym z nich bez wątpienia jest aranżacja wnętrza firmy. Każde ceniące się biuro, które chce być poważnie traktowane przez partnerów biznesowych, czy klientów powinno zastanowić się nad wystrojem wnętrza, ze szczególnym naciskiem na nowoczesne meble recepcyjne.

Meble recepcyjne – klucz do sprawnej obsługi

Walory estetyczne mebli są niezwykle ważne, jeżeli chodzi o meble biurowe, ważna jest także druga strona tego medalu – ich funkcjonalność dla pracowników. Właściwie zaprojektowane dostosowane do gabarytów pomieszczenia, ale także biorące pod uwagę funkcjonalność będą pełniły dwie zasadnicze funkcje w biurze:

  • będą kreowały właściwy wizerunek firmy,
  • przyspieszą i polepszą organizację pracy.

Meble recepcyjne nie pełnią tylko funkcji estetycznej. Są także miejscem pracy recepcjonistów,  którzy najczęściej koordynują działania całego biura. Wykonanie mebli recepcyjnych da nam gwarancję idealnego dopasowania lady recepcyjnej do naszych potrzeb. Wykonując meble, które będą stanowiły wyposażenie biura mamy wpływ na każdy element, kupując gotowe meble, pozbawiamy się tej możliwości.

Recepcja sercem całego biura

Musimy pamiętać, że recepcja najczęściej stanowi serce całego biura. Przepływa przez nią mnóstwo informacji, przechodzi bardzo wiele osób, część z nich nie widzi dalszej części pomieszczeń i wyrabia sobie zdanie na temat mieszczącej się tam instytucji na podstawie wyglądu recepcji. Właściwe urządzenie przestrzeni recepcyjnej, tak by pracujące tam osoby mogły swobodnie wykonywać powierzone im zadania, wpłynie pozytywnie na pracę całego biura.

Reprezentacyjny wygląd recepcji jest bardzo istotny. Jeżeli klient wchodzący do naszej przestrzeni firmowej jest pod wrażeniem tego, co widzi jako pierwsze, czyli mebli recepcyjnych i uporządkowanej pracy na tym stanowisku od razu wyrabia sobie dobre zdanie na temat całego przedsiębiorstwa. Także w interesie całej naszej firmy jest zadbanie o aranżację wnętrz. Wydatków na meble biurowe nie powinniśmy traktować jako kosztu tylko jako inwestycje, przede wszystkim w wizerunek, a porządne meble recepcyjne na pewno posłużą jako wizytówka firmy przez wiele lat.